Nawóz holistyczny

Happy Green - rewolucja w ekologicznym nawożeniu

Ludzkość od zarania dziejów szuka nowych sposobów na to jak odżywić roślinę w trakcie wzrostu. Nawożenie mineralne, najbardziej rozpowszechnione w masowej uprawie to dodawanie do gleby substancji potrzebnych roślinom. Jest skuteczne z ekonomicznego punktu widzenia, ale nie gwarantuje równowagi witamin i mikroelementów, co w przypadku roślin jadalnych jest bardzo ważne. Inne sposoby to stymulacja wzrostu rośliny czy aktywizacja gleby. Istnieją na przykład wyszukane metody dodawania do gleby mikroorganizmów glebowych rozmnożonych w innym ekosystemie (tzw. pożyteczne mikroorganizmy, czy EM'y). Jej stosowanie nie należy do najłatwiejszych, ale mimo tego ma wielu swoich zwolenników. Sposoby te mają zazwyczaj tylko jednostronne działanie.

Producent Happy Green postawił kolejny, milowy krok na tej drodze -

- stworzył substancje, która jednocześnie odżywia lokalne mikroorganizmy glebowe oraz pobudza rośliny do wzrostu. Happy Green produkuje się z ekstraktów roślinnych i dzięki temu jest całkowicie bezpieczny dla środowiska. Jednym ze składników jest pokrzywa, znana z właściwości bardzo intensywnego przyspieszania wzrostu roślin. Tradycyjnym hodowcom roślin przyjdzie tutaj na myśl gnojówka z pokrzyw. Jest to znana i zawsze skuteczna metoda, jednak niekoniecznie lubianą przez swój zapach. Happy Green natomiast charakteryzuje się brakiem zapachu.

Bardzo ważnym wyróżnikiem Happy Green jest prostota stosowania

Koncentrat Happy Green dostarczany w kanistrach lub tankpaletach IBC. Bardzo silny koncentrat  sprawia, że dla większości roślin wystarczy jednorazowe zastosowanie na początku okresu wegetacji w ilości 1 litr na hektar.Stosuje się go dodając do wody lub innej mieszanki, którą podlewa się rośliny - nie znane są nam wykluczenia z jakimikolwiek innymi środkami.

Happy Green jest w 100% bezpiecznym w stosowaniu, przyjaznym dla środowiska, bezpiecznym dla dzieci, zwierząt, pszczół, pierwszym na świecie nawozem holistycznym. Jego działanie jest kompleksowe, a nie jednostronne. Środek działa bezpośrednio i pośrednio na cały krąg zależności czyli: na mikroorganizmy glebowe, przez to na glebę, także na roślinę, zdrowie człowieka, a przez to wszystko razem - na całą gałąź działalności człowieka jaką jest uprawa roślin.

traida_aktywnosci_nawoz_holistyczny

Ponad 25 lat eksperymentów i badań niemieckich biologów doprowadziło do powstania pierwszego nawozu holistycznego, którego znaczenie dla wielu gałęzi przemysłu może być w przyszłości znaczące. Już dziś, niemiecki producent środka odnotowuje rok rocznie ponad 120% wzrost sprzedaży. Happy Green zwiększając plony (czy ratując je w przypadku anomalii pogodowych) podnosi konkurencyjność rynkową gospodarstw, zarówno w uprawach ekologicznych, gdzie kluczowe znaczenie ma wartość odżywcza roślin jadalnych, ale także w tradycyjnym rolnictwie, gdzie największe znaczenie ma wydajność areału ziemi. 

Dla Ciebie

Nawóz organiczny

 • Pozwala na uzyskanie lepszego efektu uprawy roślin, niezależnie od tego czy są to rośliny domowe, ogrodowe czy uprawiane profesjonalnie.
 • Jest bezpieczny, nietoksyczny, ponieważ jest w 100% naturalny. Po jego zastosowaniu nie trzeba stosować okresu ochronnego np. dzieci mogą bawić się w ogrodzie zaraz po podlewaniu. Nie jest szkodliwy dla zwierząt. Jest bezpieczny dla pszczół.
 • Jest banalnie prosty w stosowaniu (koncentrat rozpuszczany w wodzie lub innej mieszance, którą podlewamy rośliny). Jest bezzapachowy.
 • Zwiększając plony, podnosi konkurencyjność rynkową, zwłaszcza upraw ekologicznych, gdzie kluczowe znaczenie ma wartość odżywcza roślin jadalnych. Ma to znaczenie dla Ciebie, jako konsumenta żywności!
 • Systematycznie odkrywane są nowe zastosowania środka, min. w oczyszczaniu ścieków czy w kosmetologii.
 • Opracowane z myślą o ogrodnikach i rolnikach, sprawdza się także dla roślin ozdobnych – m.in. przedłuża trwałość kwiatów ciętych.

Dla rośliny

Stymulator wzrostu

 • Roślina zwiększa swoje aktywności życiowe – nabiera większego “apetytu” na substancje odżywcze.
 • Wypuszcza więcej korzeni, zwłaszcza korzeni włosowatych. Dzięki temu sięga nimi dalej i pobiera pokarm z głębszych warstw gleby.
 • Stymulowany jest wzrost roślin. Rosną większe, silniejsze, zdrowsze. Owoce i kwiaty mają intensywniejsze kolory.
 • Rośliny jadalne mają więcej substancji odżywczych ważnych dla zdrowia człowieka.
 • Roślina jest lepiej odporna na szkodniki, choroby, stres związany z pogodą. Potrafi uratować plony zagrożone np. przedłużającymi się okresami mrozu, suszami czy podmoknięciami.
 • Nawóz holistyczny to kompozycja kilkunastu różnych wyciągów roślinnych, dlatego jest całkowicie bezpieczny dla rośliny, będąc w 100% naturalnym produktem.
 • Zbawienne właściwości zostały uzyskane na drodze licznych (25 lat) eksperymentów, dlatego tak wiele wiemy na temat efektów stosowania środka.

 

Dla gleby

Aktywizator

 • Mikroorganizmy zamieszkujące glebę mają podstawowe znaczenie dla życia roślin. Ich funkcją jest rozkład substancji organicznych i uwalnianie składników pokarmowych przyswajalnych dla roślin. W garści ziemi jest ich więcej niż ludzi na planecie.
 • Happy Green działa dla nich jak afrodyzjak. Nie dostarczamy żadnych mikroorganizmów z zewnątrz, ale pracujemy z lokalnymi!
 • Fauna glebowa rozwija się szybciej i w większych ilościach, co można zaobserwować gołym okiem poprzez obserwację zwiększającej się systematycznie ilości np. dżdżownic.
 • Aktywność mikroorganizmów glebowych wpływa więc na zasobność gleby, czyli ilość mikro- i makroelementów dostępnych dla roślin.
 • Zwiększona masa korzeni włosowatych, które rosną dzięki stymulacji wzrostu rośliny poprawia spulchnienie gleby.
 • Gleba po uprawie jest lepszej jakości niż gleba po uprawie bez zastosowania środka.

 

Różnica pomiędzy Happy Green a Happy Garden

Nawóz Happy Green został wprowadzony do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie art. 5 ustawy z dn. 10. lipca 2007 r. o nawozach i nawożeniu (Dz. U. Nr 147, poz. 1033). Po latach starań administracyjnych i prób polowych w roku 2015 został zarejestrowany przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach jako nawóz organiczny dopuszczony do upraw ekologicznych (NE/286/2015). Happy Green służy do zastosowań profesjonalnych, na dużych areałach uprawnych. 

Happy Garden to ten sam środek, dostępny w mniejszym stężeniu. Jest to pochodna Happy Green, służy do zastosowań prywatnych i ma takie same właściwości.