Nawóz holistyczny

Happy Green - rewolucja w ekologicznym nawożeniu

Ludzkość od zarania dziejów szuka nowych sposobów na to jak odżywić roślinę w trakcie wzrostu. Nawożenie mineralne, najbardziej rozpowszechnione w masowej uprawie to dodawanie do gleby substancji potrzebnych roślinom. Jest skuteczne z ekonomicznego punktu widzenia, ale nie gwarantuje równowagi witamin i mikroelementów, co w przypadku roślin jadalnych jest bardzo ważne. Inne sposoby to stymulacja wzrostu rośliny czy aktywizacja gleby. Istnieją na przykład wyszukane metody dodawania do gleby mikroorganizmów glebowych rozmnożonych w innym ekosystemie (tzw. pożyteczne mikroorganizmy, czy EM'y). Jej stosowanie nie należy do najłatwiejszych, ale mimo tego ma wielu swoich zwolenników. Sposoby te mają zazwyczaj tylko jednostronne działanie.

Producent Happy Green postawił kolejny, milowy krok na tej drodze -

- stworzył substancje, która jednocześnie odżywia lokalne mikroorganizmy glebowe oraz pobudza rośliny do wzrostu. Happy Green produkuje się z ekstraktów roślinnych i dzięki temu jest całkowicie bezpieczny dla środowiska. Jednym ze składników jest pokrzywa, znana z właściwości bardzo intensywnego przyspieszania wzrostu roślin. Tradycyjnym hodowcom roślin przyjdzie tutaj na myśl gnojówka z pokrzyw. Jest to znana i zawsze skuteczna metoda, jednak niekoniecznie lubianą przez swój zapach.

Bardzo ważnym wyróżnikiem Happy Green jest prostota stosowania

Koncentrat Happy Green dostarczany w małych kanisterkach (Happy Garden), kanistrach lub tankpaletach IBC stosuje się dodając do wody lub innej mieszanki, którą podlewa się rośliny. Nie znane są nam wykluczenia z jakimikolwiek innymi środkami.

Happy Green jest w 100% bezpiecznym w stosowaniu, przyjaznym dla środowiska, bezpiecznym dla dzieci, zwierząt, pszczół, pierwszym na świecie nawozem holistycznym. Jego działanie jest kompleksowe, a nie jednostronne. Środek działa bezpośrednio i pośrednio na cały krąg zależności czyli: na mikroorganizmy glebowe, przez to na glebę, także na roślinę, zdrowie człowieka, a przez to wszystko razem - na całą gałąź działalności człowieka jaką jest uprawa roślin.

traida_aktywnosci_nawoz_holistyczny

Dla Ciebie – nawóz organiczny

Ponad 25 lat eksperymentów i badań niemieckich biologów doprowadziło do powstania pierwszego nawozu holistycznego, którego znaczenie dla wielu gałęzi przemysłu może być w przyszłości znaczące. Happy Green zwiększając plony, podnosi konkurencyjność rynkową, zwłaszcza upraw ekologicznych, gdzie kluczowe znaczenie ma wartość odżywcza roślin jadalnych. Ciągle prowadzone badania potwierdzają skuteczność tego ekologicznego nawozu na kolejnych gatunkach. Systematycznie odkrywane są nowe zastosowania środka, min. w oczyszczaniu ścieków czy w kosmetologii.

Opracowane z myślą o ogrodnikach i rolnikach, nawożenie holistyczne ma znaczenie dla wszystkich końcowych konsumentów plonów roślin uprawnych, ponieważ wpływa na zwiększenie substancji odżywczych zawartych w roślinach jadalnych.

Dla rośliny – stymulator wzrostu

Happy Green to kompozycja wyciągów roślinnych, przy czym znaczenie ma tutaj optymalna kombinacja proporcji elementów składowych. Zbawienne właściwości zostały uzyskane na drodze licznych eksperymentów, dlatego tak wiele wiemy na temat efektów stosowania środka.

Roślina pobierając wodę z dodatkiem Happy Green zwiększa swoje aktywności życiowe. Nabiera większego “apetytu” na substancje odżywcze, wypuszcza więcej korzeni, zwłaszcza korzeni włosowatych. Dzięki temu sięga nimi dalej i pobiera pokarm z głębszych warstw gleby.

Happy Green stymuluje wzrost roślin, sprawiając że rosną większe, silniejsze, zdrowsze.

Dla gleby – aktywizator

Mikroorganizmy zamieszkujące glebę mają podstawowe znaczenie dla życia roślin. Ich funkcją jest rozkład substancji organicznych i uwalnianie składników pokarmowych przyswajalnych dla roślin.

Happy Green działa jak afrodyzjak dla tych organizmów. Fauna glebowa rozwija się szybciej i w większych ilościach, co można zaobserwować gołym okiem poprzez obserwację zwiększającej się systematycznie ilości np. dżdżownic.

Aktywność mikroorganizmów glebowych wpływa więc na zasobność gleby, czyli ilość mikro- i makroelementów dostępnych dla roślin.

Różnica pomiędzy Happy Garden a Happy Green

Nawóz Happy Green został wprowadzony do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie art. 5 ustawy z dn. 10. lipca 2007 r. o nawozach i nawożeniu (Dz. U. Nr 147, poz. 1033). Po latach starań administracyjnych i prób polowych w roku 2015 został zarejestrowany przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach jako nawóz organiczny dopuszczony do upraw ekologicznych (NE/286/2015). Happy Green służy do zastosowań profesjonalnych, na dużych areałach uprawnych. 

Happy Garden to ten sam środek, dostępny w mniejszym stężeniu. Jest to pochodna Happy Green, służy do zastosowań prywatnych i ma takie same właściwości.

Wyniki prób polowych
– dowód skuteczności

Przeczytaj i obejrzyj zdjęcia z prób polowych na zbożach m.in. na rzepaku i kukurydzy.

Artykuł: lepsza odporność w trudnych warunkach, nawet o 17% większe plony. Wyniki prób polowych na zbożach